Leyla Halid’den HDP’ye Mesaj: Birlikte Kazanacağız!

0 317
image_pdf

Leyla Güven ve HDP’li Musa Farisoğulları’nın tutuklanmasına ilişkin mesaj gönderen Leyla Halid, “Halkım ve yoldaşlarım adına sizlere ve cezaevlerinde olan mahkumlara dayanışmamızı ifade ediyoruz” dedi

Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eşbaşkanı ve Halkların Demokratik Partisi (HDP) Hakkari Milletvekili Leyla Güven ile HDP Diyarbakır Milletvekili Musa Farisoğulları’nın milletvekilliklerinin düşürülmesi ve sonrasında tutuklanmalarına tepkiler gelmeye devam ediyor. Son olarak Filistin Halk Kurtuluş Cephesi (FHKC) Politbüro üyesi Leyla Halid, dayanışma mesajı gönderdi.

  • Halid’in mesajı şöyle:

“Sevgili yoldaşlar; sevdiğimiz ve saydığımız siz yoldaşlarımıza daha fazla tutuklama yapıldığını duyduğuma üzüldüm. Halkım ve yoldaşlarım adına sizlere ve Türk cezaevlerinde olan mahkumlara dayanışmamızı ifade ediyoruz. Biz Filistinliler de Siyonist işgali ve halkımıza karşı uyguladığı vahşi politikaları nedeniyle aynı acıları yaşıyoruz. Lütfen içten selamlarımı cezaevlerinde bulunan tüm yoldaşlara iletin. Birlikte kazanacağız! Yoldaşınız Leyla Halid.

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.