Kobanê’deki Sirîn Üssüne Rusya Yerleşti, Qamışlo’da Üs Kurdu

0 266
image_pdf

Rusya Savunma Bakanlığı, Qamışlo’da bir helikopter üssü kurmaya başladıklarını duyurdu. Rusya’nın aynı zamanda ABD’nin çekilmesinden sonra Sirîn Üssüne Rusya Yerleşti.

Türkiye’nin Kuzeydoğu Suriye’ye yönelik operasyonu ve ABD’nin çekilmesinden sonra DSG ile anlaşarak Qamışlo’ya yerleşen Rusya’nın kentte bir üs kurduğu bildirildi. Rusya Savunma Bakanlığı Qamışlo’da bir helikopter üssü kurmaya başladıklarını duyurdu.

Rusya Savunma Bakanlığı, üssün karadan havaya füze savunma sistemleriyle korunacağını belirtti. Bölgeye ayrıca şimdiden üç helikopterin konuşlandırıldığı belirtildi.

  • Kobanê üssüne de yerleşti

Rusya’nın aynı zamanda Kobanê güneyindeki Sirrîn üssüne yerleşti. Rusya, Koalisyon’un üsten çekilmesinin ardından bugün 5 panzerle bölgeye yerleşti.

  • ABD de üs kurmuştu

Bu arada daha önce bölgeden çekilen ABD de yeniden Qamışlo’da 2 üs kurdu. Dün ABD’ye ait 20 araçtan oluşan bir konvoy, Cizre kantonunda yer alan Qamışlo’nun Til Koçer ilçesi El-Welida yolundan Kuzey ve Doğu Suriye bölgesine geçti.

Askeri malzeme taşıyan bir grup Tirbespiyê ilçesinin doğusuna geçerken, diğer araç konvoyu da Qamışlo kentinin köylerine doğru geçti. ABD Güçleri’nin bir üssünü Tirbespiyê kurduğu, diğer üssünü de Qamışlo kentine bağlı Himo köyüne kurdu.

Kaynak: www.Revo-Fron.com

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.