KIBRIS LİMASSOL’DA THKP-C/MLSPB GERİLLALARI ANILDI

0 1.282
image_pdf

Kıbrıs’ın Limassol kentinde THKP-C MLSPB gerillaları Fırat Yıldırım (Tamer Kasabalı), Umut Özsepet (Çayan Kızılbaş), Muhammed Tırıl (Mahir Ernesto), Fırat Çaplık (Alper Koçer Çakas) anıldı.

Theofilos Kürt Kültür Merkezin’de düzenlenen anma, bir dakikalık saygı duruşu ile başladı. Şehitler anısına bir konuşma yapan mücadele yoldaşlarından Ali Parmaksız, “Şehit ailelerimizin çocuklarının katledilişinin acısını yoldaşları olarak en derinden paylaşıyoruz ve emekçi halklarımıza söz veriyoruz, bu acıyı bize yaşatan Erdoğan-Bahçeli faşistleri başta olmak üzere, bu katliamlara imza atan yetkili ve sorumlu kademedekilerde aynı acıları tadacaklar” dedi. Dogan yoldaş’ın THKP-C/MLSPB adına gönderilen mesajı okumasıyla devam etti.

Kürt Siyasetçi Lezgin Serhat ise, PKK’nin çıkış yıllarındaki Mahir Çayan ve arkadaşlarının Kürt halk Önderi Abdullah Öcalan ile özgürlük hareketine katkılarına dikkat çekti.

Konuşmaların ardından şehitlerin anısına ilişkin hazırlanan sinevizyon gösterimi yapıldı.

  • THKP-C/MLSPB ADINA OKUNAN MESAJ

Değerli yoldaşlar;

Bizlerin kalplerini şovenist ve ırkçı hislerden arındıran ve birleşmiş insanlık ideali olan hedefimize kopmaz bağlarla bağlayan şehitlerimizi anma etkinliğini örgütleyen sempatizan ve yoldaşlarımızı, dost devrimci güçleri en içten devrimci coşkumuzla selamlıyoruz.

Bizler THKP-C/MLSPB gerillaları ve Enternasyonal devrimciler olarak Türkiye’de, Kürdistan’da ve coğrafyamız Ortadoğu’da dünya halklarının umudu olan enternasyonalizm fikrini yeniden filizlendiren şehitlerimiz Fırat Çaplık, Muhammed Tiril, Umut Özsepet, Fırat Yıldırım yoldaşlara ve daha nicelerine… Bizlere böylesine mukaddes bir görevi ve sorumluluğu devrettikleri için minnettarız.

Bizler emperyalizm tarafından yeniden paylaşılan dünyanın en kritik bölgesi Ortadoğu’da Kürt, Türk, Arap ve çeşitli uluslardan devrimciler olarak aynı saflarda omuz omuza amansız bir savaşın içersindeyiz. Dünya halklarının bizlere taşıma onurunu bahşettikleri devrim ve sosyalizm bayrağını kendi cephemizde kanımızın son damlasına kadar dalgalandıracağız. Ta ki zafere kadar

Yaşasın halklarımızın özgürlük mücadelesi

Yaşasın devrim ve sosyalizm

Devrimci selam ve saygılar

6 Aralık 2019

THKP-C/MLSPB

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.