KAYMAKAMLIK TAKSİM’İ KADINLARA YASAKLADI

0 248
image_pdf

KADINLAR TAKSİM SOKAKLARINA ÇAĞIRDI

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü nedeniyle kadınlar istanbul kadıköy başta olmak üzere pek çok kentte eylem ve etkinlikler gerçekleştirmişti. bu günde Beyoğlu Tünel Meydanı’nda da eylem yapacaklarını duyurmuştu. Kadınların, kadına yönelik şiddete karşı bir araya gelecekleri bu eylem Kaymakamlık tarafından yasaklandı.

Beyoğlu Kaymakamlığı, kadınların yarın Taksim Tünel’de yapacağı 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü yürüyüşünü yasakladığını duyurdu.

  • Beyoğlu Kaymakamlığı’nın açıklamasında şöyle denildi: 

“25.11.2019 günü saat 19:00’da idaremiz Tünel Meydanda “Kadına yönelik şiddete, cinayete, tacize, tecavüze, cinsel istismara karşı isyanımızı büyütüyoruz 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Gününde buluşuyoruz” sloganı ile (Twitter) sosyal medya hesapları üzerinden çağrılar yapıldığı tespit edilmiştir.

“Söz konusu toplantı ve gösteri yürüyüşü Beyoğlu Kaymakamlığ’ının 24/11/2019 tarih ve 34255955.17381.2019/2804 sayılı kararı ile yasaklandığı kamuoyuna duyurulur.”

Kaymakamlığın yasak kararının ardından açıklama yayımladı: Kadınların değil, erkek şiddetinin engellendiği bir dünya için 25 Kasım’a sahip çıkmaya Taksim sokaklarına çağırıyoruz; çağrımızı tekrarlıyoruz

  • KADINLAR TAKSİM SOKAKLARINA ÇAĞIRDI

İstanbul 25 Kasım Kadın Platformu bileşenleri, Kaymakamlığın yasak kararının ardından bir açıklama yayımlayarak eylem çağrısını tekrarladı. Açıklamada şöyle denildi:

“25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nü yasaklamak tüm kadınların her gün karşı karşıya kaldığı şiddeti görünmez kılmak demektir. Kadınların değil, erkek şiddetinin engellendiği bir dünya için 25 Kasım’a sahip çıkmaya Taksim sokaklarına çağırıyoruz; çağrımızı tekrarlıyoruz.”

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.