Kadıköy’de Mayıs Şehitleri Anmasına Polis Saldırdı

0 325
image_pdf

Devrimci önder İbrahim Kaypakkaya’nın da aralarında bulunduğu Mayıs şehitlerini Kadıköy’de anmak isteyen gençlik örgütlerine polis saldırdı. Dört kişi darp edilerek gözaltına alındı.

İbrahim Kaypakkaya, Haki Karer ve Dörtler ile Mayıs ayında yaşamını yitiren devrimcileri anmak isteyen Gençlik Örgütleri Süreyya Operası önünde toplandı. Gençlerin önü polis barikatı ile kesildi. Polis, valilik kararı ile eyleme izin verilmeyeceğini belirtti. Saldırıda, polisin eyleme katılan HDP Milletvekili Dilşat Canbaz Kaya’nın eşini gözaltına almakla tehdit etti.

Gençlere saldıran polis, SGDF Eşbaşkanı Deniz Bahçeci, SGDF MYK üyesi Can Papila, YDG üyesi Volkan Atmaca ve HDK Gençlik Meclisi üyesi soyadı öğrenilemeyen Erkin gözaltına alındı. Gençlik Örgütü üyeleri, polis aracında işkenceye maruz kaldı.

Gençlik Örgütü üyeleri, polis aracında işkenceye maruz kaldı. İşkence sesleri dışarıdan duyuldu. Ayrıca, gençlerin gözaltına alınmasına tepki gösteren esnaf ve çevredeki insanlar da polisin şiddetine maruz kaldı. Polis, itiraz eden esnafı darp etti. Polisin gözaltına almasına çevrede bulunanlar engel oldu.

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.