İŞGALCİ T.C’DEN TRUMP’IN PLANINA TEPKİ

0 222
image_pdf

Yıllardır Amerika’nın “Büyük Ortadoğu Planı” için çalışan ve Suriye’de İşgalci konumda olan T.C’nin Dışişleri bakanlığı “Yüzyılın planı”nın taşeronu ve  uygulayıcısı olarak ikiyüzlülüğünü birkez daha sergiledi.

İdlip’de Efrin’de Cerablus’ta ve son olarak Tıl Abyat, Serekani’de işğalci pozizyonda olan çete devleti T.C’nin Dışişleri Bakanlığı, ABD Başkanı Donald Trump’ın ve İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu’nun açıkladığı “Yüzyılın planı”na tepki gösterdi.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, planın işgal altındaki Filistin topraklarında İsrail egemenliğini tanıdığı belirtildi ve şu ifadelere yer verildi:

“ABD’nin sözde barış planı ölü doğmuştur. Bu plan, iki devletli çözümü öldürmeyi ve Filistin topraklarını gasbetmeyi hedefleyen bir ilhak planıdır. Filistin halkı ve toprakları parayla satın alınamaz. Kudüs kırmızı çizgimizdir. İsrail’in işgal ve zulmünü meşrulaştırmaya yönelik adımlara izin vermeyeceğiz. Kardeş Filistin halkının daima yanında olacağız. Filistin topraklarında bağımsız Filistin için çalışmaya devam edeceğiz. Filistin’in kabul etmeyeceği hiçbir planı desteklemeyeceğiz. İşgal politikalarına son vermeden Ortadoğu’ya barış gelemez.”

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.