Gazi Katliamı “28 Yılında Yürüyüşle Protesto Edildi

0 561
image_pdf

FAŞİZM DÖKTÜĞÜ KANDA BOĞULACAK! 

Faşist Türk devleti 12 Mart 1995’te Gazi mahallesinde Katliam Gerçekleştirdi. onlarca insanın ölümüne, yüzlercesinin yaralanmalarına ve tutuklanmalarına neden olurken, saldırıya uğrayanlar sanık sandalyesine oturtturulmuş, Demirel-Çiller pişkince polisi savunmuş ve devletin yüceliğinden dem vurmuştur.
Bugüne kadar halka bir yandan ağır baskı, terör, işkence ve sömürüyle, diğer yandan şovenizmi yayma, ırkçılığı ve dinciliği körükleme politikasının dışında hiçbir şey vermeyen dikta; Ağrı, Koçgiri, Dersim yakın tarihte Malatya, Erzincan, Maraş, Çorum, Cizre-Sur katliamıyla doruk noktasına erişmiştir. Afrin’e yönelik işgal saldırısında ise sivillere dönük katliamlarına bir yenisini daha eklemektedir.
Kürdistan’da kirli savaşı körükleyen, emekçi halka kurşun sıkan, özgürlük ve insanca bir yaşam için mücadele veren ilerici ve devrimcileri infaz, işkence ve tutuklamalarla, aydınları hapislere dolduran faili meçhul cinayet uydurmalarıyla yok etmeye çalışan, gerçekleri dile getiren dergi ve gazeteleri yasaklayıp, bombalayarak çalışanlarını tutuklayan, köyleri yakıp köylüyü zoraki göçe zorlayan oligarşik dikta zihniyeti ve anlayışıdır.
Bu oyuna neden gerek duyuldu? Bir yandan UKM ilerleyişini engelleme, diğer yandan halkın düzene yönelik tepki ve mücadelesinin önüne geçme, halkın muhalefetini ezerek hedef şaşırtma isteminden kaynaklı, olmayan Alevi-Sünni toplumlarını çatıştırmak, inanç temelinde halklar arasında mezhepçilikle düşmanlığı yayma ve körükleme, sonuçta sınıfsal mücadeleyi bölmeye, parçalamaya yöneliktir.
Diğer bir boyutuyla da olayın Newroz gündemine yakın döneme denk getirilmesi, metropollerde halka gözdağı vererek kendi istemleri doğrultusunda içi boşaltılmış devlet destekli Newroz kutlaması yatmaktadır. Bitirdik çığırtkanlıkları, UKM’ne yönelik sınır ötesi operasyonlara kadar uzanan saldırılar da bu senaryonun halkalarıdır.
Sonuçta direnen halklar karşısında Kawa’nın Dehak’a vurduğu balyoz faşist T.C’nin kafasında patlamıştır. Bu oyunu boşa çıkaran halk karşısında sokağa çıkma yasağıyla, kaz adımlarla faşist marşlarını nakaratlarıyla kof ve güçsüzlüklerini maskeleyerek timsah gözyaşlarıyla herkese Newroz müjdelenmiş ve kendi egemenliklerini devam ettirme çabasıyla düzen partileriyle özel sermaye boyalı basınları olayı örtbas etme telaşına düşmüşlerdir. Yıllar yılı halkı kandıranlardan bunca zulüm ve zorbalığı reva görenlerden kurtuluş beklemek gaflettir.
Faşist TC düzeni şunu iyi bilmelidir ki; biz THKC savaşçıları Şeyh Bedrettin’lerden, Baba İshaklara, Pir Sultanlara Mahir’lere kadar uzanan devrimci ve direnişçi bir geleneğe sahibiz. Bütün bu barbarlıklara, katliamlara ve vahşetlere karşı sessiz kalmak teslimiyet ve onursuzluksa ve artık ölüm demekse halk düşmanlarına karşı savaşarak öleceğiz.
FAŞİZME KARŞI TEK YUMRUK TEK BARİKAT

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.