Filistin Direnişi: Direniş Ekseni Cephesinde Bugün

0 14
image_pdf

7 günlük ateşkesin bitmesiyle birlikte İsrail, Gazze’ye saldırılarını başlatırken Filistin, Irak ve Lübnan direnişi de işgalci “İsrail” hedeflerini vurdu. Filistin Direniş örgütleri ile işgalci düşman ordusu arasında çatışmalara paralel olarak direniş örgütleri ve direniş cepheside farklı cephelerde Filistin’e destek amacıyla operasyonlarına yeniden başladı.

-DİRENİŞ EKSENİ CEPHESİNİN İŞGALCİ DÜŞMANA YÖNELİK SALDIRILARI:

FHKC –Ebu Ali Mustafa Tugayları Siderot ve Kefer Azza’ya roket saldırıları düzenledi.

FDKC –Ulusal Direniş Tugayları Gazze’de bir işgal askerini vurdu, Gazze’nin batısına giren işgalcileri havan toplarıyla vurdu, Gazze Şeridi’ndeki yerleşim bölgelerini de roketlerle hedef aldı.

FHKC-GK –Cihad Cibril Tugayları Gazze’nin güneybatısında işgalcilerle şiddetli çatışmalara girdi.

Hamas -Kassam Tugayları Aşkelon, Siderot, Berşeva, Netivot, Aşdod ve Ra’im askeri üssüne çok sayıda roket saldırısı düzenledi, Tel Aviv’i bu akşam ard arda iki kez roketlerle hedef aldı, Gazze’nin kuzeybatısındaki işgal güçlerini Rajum roketleriyle ve ağır kalibreli havan toplarıyla hedef aldı, Gazze’nin kuzeyinde bir tankı sıfır mesafeden yapışkan bomba (şavaz) ile patlattı, bölgedeki bir zırhlı asker taşıyıcısını da zırh delici roket ve makineli tüfekle hedef aldı, Gazze’nin kuzey ve güneyindeki birlikleri düzinelerce ağır kalibreli havan toplarıyla vurdu, Beyt Hanun’da bir binada konuşlanan işgal askerlerini 4 adet anti-zırh ve anti-personel roketiyle vurdu.

İslami Cihat -Kudüs Tugayları bu sabah işgal altındaki şehir ve yerleşimleri roketlerle hedef aldı, Nitzarim ilerleme hattında piyadelerden ve zırhlı araçlardan oluşan bir birliği ağır kalibreli havan toplarıyla hedef aldı, Nirim, Alumim ve Nahal Oz bölgelerini roketlerle hedef aldı, yine Nitzarim’deki birlikleri havanlarla hedef aldı, Gazze merkezinde Skylark tipi İHA’yı düşürdü, El Rantisi Çocuk Hastanesi civarında işgalcilerle şiddetli çatışmalara girdi, Kissufim’e iki ayrı roket saldırısı düzenledi, Baha saatinde (yani 9’da) Tel Aviv, Aşdod, Aşkelon ve Kudüs yakınlarındaki yerleşimlere yoğun roket saldırıları düzenledi.

-Mücahid Tugayları Siderot ve Nahal Oz yerleşimlerini roketlerle, Gazze’nin batısındaki işgal güçlerini ise havan toplarıyla hedef aldı.

El Fetih’in askeri kanadı olan Aksa Şehitleri Tugayları, Gazze’nin kuzeyinde İsrail askerlerini pusuya düşürdü, bir askerini öldürmeyi, silah ve teçhizatını ele geçirmeyi başardı. Aksa Şehitleri Tugayları savaşçıları, Şeyh Rıdvan ve en-Nasr ekseninde tanksavar roketleri ve hafif silahlar kullanarak İsrail askerleriyle doğrudan çatışmaya girdi. Çatışmalarda bir tankını imha etti.

Hizbullah bugün 16:00 ile 17:10 arasında 5 ayrı saldırı düzenledi. Ramim kışlası ile Cel el Alam, El Merc ve Ramya bölgelerindeki işgal askerlerini hedef aldı, El Merc’e iki ayrı saldırı düzenledi, saldırılarda birçok işgal askerinin öldüğünü açıkladı. İşgal ordusunun karşı saldırılarında ise iki Hizbullah savaşçısının şehit olduğu açıklandı.

Suriye-Irak Direnişi Suriye’de işgalci ABD güçlerinin konuşlandığı Şeddadi üssünü vurdu.

Yemen -Kızıldeniz üzerinde de savaş gemilerinin bazı hedefleri düşürdüğü iddia edildi, fakat Yemen’deki Ensarullah Hareketi’nden bir açıklama yapılmadı.

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.