Filistin Direnişi: Direniş Ekseni Cephesinde Bugün

0 14
image_pdf

İşgalci İsrail ordusunun Gazze’ye saldırıları sürerken Direniş Ekseni güçleri de farklı cephelerde siyonist İsrail hedeflerini vurmaya devam etti. 3 Aralık itibariyle Direniş Ekseni güçleri Filistin, Lübnan, Irak, Suriye ve Yemen cephelerinde İsrail ve ABD hedeflerini vurdu. Direniş Ekseni güçleri 50’den fazla operasyon gerçekleştirdi.

-DİRENİŞ EKSENİ CEPHESİNDE BUGÜN:

Ebu Ali Mustafa Tugayları (FHKC): Şeyh Rıdvan mahallesindeki çatışmalarda Tiger zırhlı personel taşıyıcısını zırh delici roketlerle vurdu, sivillere karşı işlenen suçlara tepki olarak da Kissufim’e roket saldırısı düzenledi.

Ulusal Direniş Tugayları (FDKC): Mücahit Tugayları ile beraber Gazze Şeridi’ne ortak roket saldırısı düzenledi. Bir işgal askerini de keskin nişancı atışıyla vurdu.

Kudüs Tugayları (İslami Cihat): Aşkelon, Siderot, Berşeva, Ra’im, Miftahim, Hulit, Sufa, Nir Yitzhak, Kissufim, Khuza’a, Kefer Saad, Kefer Azza ve Ofakim’e farklı saatlerde çok sayıda roket saldırısı düzenledi. Gazze Şeridi’ne giren işgalcilere birçok eksende etkili havan saldırıları düzenledi. Muğraka bölgesinde bir tankı imha etti. Han Yunus’un kuzeydoğusunda siyonist piyade kuvvetleriyle çatışmaya girdi ve burayı sık sık havan topları ve RPG’lerle bombaladı. Şeyh Rıdvan ve El Nasır mahallelerinde de işgalcilerle çok şiddetli çatışmalara girdi.

Kassam Tugayları (Hamas): Kassam savaşçıları, şafak vakti Cuhr el-Dik’in doğusundaki mevzilenme noktalarında 60 işgal askerinin çadırlarının etrafına dairesel düzende 3 adet anti-personel bomba yerleştirdi ve 4.30’da bombaları patlattı. Bir savaşçı da geri kalan işgalcilerin işini bitirmek için ilerledi ve çok sayıda işgal askerini öldürdükten sonra güvenli bir şekilde mevzilerine çekildi. Cibaliye’nin batısında bir tankı, Beyt Lahya’nın güneyinde üç tankı, Beyt Lahya’nın doğusunda bir tankı, Han Yunus’un kuzeyinde bir tankı, zırhlı personel taşıyıcısını ve D9 zırhlı buldozerini zırh delici El Yasin 105 roketiyle vurdu. Deyr El Balah’ın doğusunda sıfır mesafe atışı da dahil olmak üzere 5 zırhlı aracı El Yasin roketiyle vurdu, araçların üçü imha edildi. Beyt Hanun’daki bir binada saklanan işgal ordusunun özel kuvvetler birimini güçlendirilmiş TBG (anti-personel) roketiyle hedef aldı, ardından da makineli tüfeklerle çarpıştı ve bazı askerleri öldürmeyi başardı. Beyt Lahya’nın doğusunda bir grup işgal askerini bubi tuzaklı tünele çekti, askerler gelince de tünelin girişini havaya uçurdu ve işgalcileri etkisiz hale getirdi. Şeyh Rıdvan mahallesinde de aynı şekilde bubi tuzaklı tüneli patlatarak işgalcileri hedef aldı, gelen kurtarma ekibini de havanlarla vurdu. Han Yunus’un doğusunda 8 askerden oluşan siyonist piyade gücünü mayınlarla hedef almayı başardı ve hayatta kalanların işini de sıfır noktasından bitirdi. Aşkelon, Siderot, Ra’im, Magen ve Avishalom bölgelerine roket saldırıları düzenledi. Gazze Şeridi’nin orta ve güney kesimine havan toplarıyla saldırılar düzenledi. Amitai bölgesini kısa menzilli Rajum roketleriyle bombaladı.

Mücahit Tugayları (Mücahit Hareketi): Siderot’a roket, Zeytun mahallesinin doğusundaki işgal güçlerine ise havan saldırıları düzenledi. Şeyh Rıdvan eksenindeki işgal güçleriyle de şiddetli çatışmalara girdi.

Lübnan/Hizbullah: İsrail’e yönelik 7 operasyon gerçekleştirdi.  Beyt Hilal üssündeki askeri bir aracı güdümlü füzelerle vurdu. (İsrail basını vurulan araçta 8i asker 11 kişinin yaralandığını açıkladı) Zabdin, Al-Radar ve Ruwaisat al-Alam bölgelerini uygun silahlarla vurdu. Hanita bölgesinin doğusunda toplanan İsrail askerlerini uygun silahlarla vurdu. İsrail’in El-Raheb bölgesini vurdu. İsrail ordusuna ait Ramya bölgesini vurdu.

Suriye/Irak: Suriye’den işgal altındaki Golan Tepeleri’ne roket saldırısı yapıldı. Suriye’nin Yeşil Köy’ünde bulunan işgalci Amerikan üssü doğrudan hedefine ulaşan bir drone ile vuruldu. Irak’ın batısındaki işgalci Amerikan üssü Ayn el Esad’ kamikaze insansız hava araçlarıyla vuruldu. ABD’nin Suriye’deki Kharab El-Jir üssünü büyük bir roket salvosu ile vurdu. Erbil Havalimanı’ndaki Amerikan işgal üssünü insansız hava araçlarıyla vurdu.

Yemen ordusu (Ensarullah): Kızıldeniz’de iki İsrail gemisini balistik füze ve kamikaze İHA’larla vurdu.

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.