FHKC ve FDKC’den Ortak Açıklama: Nablus Valisi Derhal İstifa Etmelidir

0 20
image_pdf

Nablus’ta şiddetli çatışmalarda bir filistinli şehit düştü. Siyonist işgal güçleri Nablus’ta Filistin direniş savaşçısı Salman Ümran’ın evini kuşattı. Teslim ol çağrılarına silahla karşılık veren Ümran, 3 saatlik çatışmanın ardından cephanesi tükendi ve eve yapılan baskınla tutuklandı. Saatlerce süren çatışmalarda 2 siyonist düşman askeri yaralandı.

Çatışmanın sürdüğü esnada Siyonist baskına direnen göstericilere açılan ateş sonucu Alaa Nasır El Zağhal şehit oldu.

Filistin Halk Kurtuluş Cephesi (FHKC) ve Filistin Demokratik Kurtuluş Cephesi (FDKC), Siyonist düşmana karşı gün boyu süren direnişe dair açıklama yayınladı.

“FHKC ve FDKC, Nablus’ta Deyrizor’a el Hatab baskını düzenledikten sonra Siyonist işgal güçleriyle çatışma sırasında işgalci baskına karşı ayaklanan ve şehit düşen Alaa Nasır el-Zaghal’ın yasını tutuyor. İşgal Filistin topraklarından sökülüp atılıncaya kadar şehitlerin yolunda yürüyeceğimize söz veriyoruz.

Nablus ve Cenin’de işgal ordusuna ve onun Nazi çetelerine karşı koyan tüm direnişçi halkımızı ve direniş yürüyüşünü sürdüren ve işgale eşsiz bir cesaret ve devrimci iradeyle karşı koyan tüm köylere, kasabalara ve kamplara selam olsun.”

Açıklamada ayrıca “Cephanesi bitene kadar işgal ordusunun birlikleriyle çatışmaya devam eden kahraman direnişçi Selman Ümran’ı ve ülke çapında ayaklanan halkımızı selamlıyoruz.” denildi.

  • NABLUS VALİSİ ÖZÜR DİLEMELİ VE İSTİFA ETMELİDİR

Direnişçileri selamlayan iki örgüt “Halkımızın bağımsızlık ve özgürlük mücadelesi verdiği, Filistin ve toprakları için kurtuluş savaşı yürüttüğü bir dönemde şerefli şehit Ailelerine, Nablus Valisi’nin hakaret eden ve küçümseyen ifadeleri kabul edilemez. Nablus Valisi başta şehit Anneleri olmak üzere halkımızdan derhal özür dilemeli ve istifa etmelidir.” ifadelerine yer verildi.

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.