DİSK’in 16. Genel Kurulu Sonuçladı Yönetim Belli Oldu

0 260
image_pdf

Kılıçdaroğlu’nun sözlerinin damgasını vurduğu DİSK genel kurulu sona erdi. Kılıçtaroğlu kurulda “Karl Marks bir dönem ‘Dünyanın bütün işçileri birleşin’ diyordu. Şimdi geldiğimiz 21 YY.’da otoriter rejimlerin giderek güç kazandığı bir ortamda yeni bir söylemle yola çıkmak zorundayız. Dünyanın bütün demokratları birleşmek zorundayız”. ifadelerini kullanmıştı.

CHP ve İYİP yöneticileri eşliğinde açılışı gerçekleştirilen DİSK Genel Kurulu’ndan Arzu Çerkezoğlu bir kez daha genel başkan seçildi. Metal işçilerinin iradelerini gasp ettiği ve metal işçilerine ihanet anlamına gelen sözleşmeye imza atan Birleşik Metal-İş Genel Başkanı Adnan Serdaroğlu da DİSK Genel Sekreteri seçildi.

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK), “2020’lerin DİSK’i emeğin Türkiye’si” şiarıyla düzenlediği 16’ıncı Genel Kurulu, Yönetim Kurulu seçimleriyle sonra erdi.

İki adayın yarıştığı Genel Kurul’da, mevcut başkan Arzu Çerkezoğlu, 310 delegenin oyunu alırken, Kader İpek Altınbulak ise 25 delegenin oyunu aldı. Bu sonuçlara göre DİSK Genel Başkanlığı’na yeniden Arzu Çerkezoğlu seçildi. Genel Sekreterlik görevine Birleşik Metal İşçileri Sendikası Genel Başkanı Adnan Serdaroğlu seçildi. Yönetim Kurulu üyeliğe seçilen diğer isimler ise Remzi Çalışkan, Alaaddin Sarı, Kazım Doğan, Mustafa Ağuş ve Seyit Aslan oldu.

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.