Dev Tekstil: İşçi Düşmanı Uğur Konfeksiyon

0 329
image_pdf

Devrimci Tekstil İşçileri Sendikası,Uğur Konfeksiyon fabrikası önünde bir basın açıklaması ile,sendikalı oldukları için işten çıkartılan üye işçilerin tekrar işe başlatılmaları ve mahkeme kararının uygulanması talebiyle bir basın açıklaması yaptılar.

  • Açıklamalarında şunları söylediler

2016 yılında sendikamız üyesi 8 arkadaşımız, hiç bir gerekçe gösterilmeden işten çıkarılmıştı. İki üyemizin işe iadelerini ve sendikal tazminatlarını kazandık. Uğur Konfeksiyon yönetiminin suçunu mahkeme kararı ile de tescillemiş olduk ve işe iadelerin sağlanması için fabrika önünde basın açıklaması gerçekleştirdik.

Fabrikanın bulunduğu Aykosan Sanayi Sitesi içerisinde “Sendikalı Olmak Haktır! İŞE İADELER KABUL EDİLSİN!” ozaliti açarak yürüyüşe başladık. İşçilerin Birliği Sermayeyi Yenecek!”, “İşçi Düşmanı Uğur Konfeksiyon!”, “Kurtuluş Yok Tek Başına, Ya Hep Beraber Ya Hiç Birimiz!”sloganları eşliğinde fabrikanın önüne geçtik.

Sendika temsilcimiz, işçilerin içeri girdiği esnada bir konuşma gerçekleştirdi. Konuşmasında, Uğur Konfeksiyon’un ağır ve kuralsız çalışma koşullarını ve işçilerin birlik olması gerektiğini vurguladı. Bu çalışma koşullarını düzeltmenin ve insanca yaşam koşullarını sağlamanın yolu sizlerin birliğinizden gelmektedir. Uğur Konfeksiyon patronu sizlerin emeği üzerinden zenginleşirken sizleri açlığa mahkûm etmektedir, vurgusu yaptı.

Ardından işten atılan ve işe iade kazanan üyemiz söz alarak, kendi yaşadıkları süreci anlattı ve basın açıklamasının okunmasına geçildi. Basın açıklaması gerçekleştirildiği esnada Uğur Konfeksiyon servislerinin çıkışlarına izin vermedik. Fabrika Personel Müdürü polis çağırmakla tehditler savurmaya başladı. Geri adım atmayarak basın metninin bitimine kadar servislerin çıkışlarına engel olduk. Son olarak Uğur Konfeksiyon işçilerini sendikamıza üye olmaya birlikte mücadele etmeye çağırarak basın açıklamamızı sonlandırdık.”

Kaynak: Net Haber Ajansı

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.