Çapa Diş Hekimliği Fakültesi Öğrencilerinin Deprem Eylemi

0 203
image_pdf

 

Aksaray Çapa’da bulunan İstanbul Üniversitesi (İÜ) Diş Hekimliği Fakültesinin öğrencilerinin, depremde hasar gören binalara girmek istemediği için başlattığı eylem devam ediyor. Hasarlı yerlerin sıva ile kapatıldığını söyleyen öğrenciler, “Bu binada can güvenliğimizin teminatı yok” dedi.

İstanbul’da 26 Eylül’de meydana gelen 5.8 şiddetindeki depremde hasar gören fakültenin bahçesinde eylem yapan öğrenciler, “Deprem sonrasında farkettik ki bu binada can güvenliğimizin teminatı yok” dedi. Dekan’ın “Bu iş böyle olmaz” diyerek eylemin sonlandırılmasını istediğini aktaran öğrenciler, güvenlik görevlilerininde çekim yapılmasını engellediği kaydedildi.

  • YARIKLAR SIVA İLE KAPATILDI

Öğrenciler, “Hocalarımız, kendimiz, tüm sağlık personelleri ve hastalarımız adına korkuyoruz. Binamızın dayanıklılığının teknik üniversitelerce incelenip kanıta dayalı ve şeffaf bir şekilde bizlere ve tüm Türkiyeye sunulmasını talep ediyoruz. Bu rapor açıklanana kadar da eğitimin ve hasta bakımının kesinlikle durdurulmasını istiyoruz” diye konuştu.

Dekan’ın “Sıva yapmadık karbon güçlendirme yapıldı” açıklamasına da karşı çıkan öğrenciler, “Sıva yapıldığını gözlerimizle gördük” dedi.

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.