Başkentinde Köle Ticareti Yapılan Bir Ülke, Türkiye

0 371
image_pdf

“Sorarlarsa başkentinde köle ticareti yapılan büyük bir ülkede yaşıyoruz deyin!”

IŞİD’in, kaçırıp ‘Başkent Ankara’da köle olarak tuttuğu kızı ailesi satın alarak kurtardı

2014 yılında 16 yaşındayken Şengal’de IŞİD tarafından kaçırılan ve şu an 24 yaşında olan genç kadın, yakınlarının uğraşları sonucu Ankara’da esir tutulduğu evden kurtarıldı.

Duvar’dan Hale Gönültaş’ın haberine göre; Kaçırılmasının ardından ilk kez 2018 yılında IŞID’in internetteki köle pazarında genç kadının fotoğrafını gören ailesi, o gün Iraklı bir başka IŞID’linin genç kadını satın alarak Musul’a götürdüğü bilgisine ulaştı.

Yaklaşık 10 ay önce de genç kadının onu satın alan kişi tarafından Ankara’ya getirildiğini öğrenen aile üyeleri, ulaştıkları aracılar vasıtasıyla genç kadını para karşılığı IŞİD’in elinden alabildi.

Irak’lı IŞİD üyesi köle olarak satın aldığı genç kadını, iki karısı ve çocukları ile yaşadığı Ankara Sincan’da esir tutuyordu. 24 yaşındaki Ezidi kadının, sistematik tecavüz ve işkenceye maruz kaldığı, vücudunda buna dair izler olduğu, beslenme yetersizliğinden kaynaklı sorunlar yaşadığı ve konuşma güçlüğü çektiği belirtildi.

  • Ali Topuz: Başkentinde köle ticareti yapılan bir ülkede yaşıyoruz deyin!

Gazeteci Ali Topuz, haberi paylaşarak eleştirel bir yorum paylaştı. Topuz, “Sorarlarsa deyin ki başkentinde köle ticareti yapılan, kılıçla hutbe okunan, günde bir kadın öldürülen büyük bir ülkede yaşıyoruz.” dedi.


image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.