Baldur Süspansiyon işçileri grev kararı aldı

0 84
image_pdf

Birleşik Metal-İş sendikası, Baldur Süspansiyon fabrikasına grev kararını astı. Sendikaya üye oldukları için işten atığı işçilerin direnişi ise 41. gününde.

Baldur Süspansiyon fabrikasında, Birleşik Metal-İş Sendikası Gebze 2 No’lu şube yöneticileriyle birlikte işçiler fabrikaya grev kararını astı.

Kocaeli Çayırova’da Şekerpınar Organize Sanayi Bölgesinde bulunan İspanya sermayeli Baldur Süspansiyon fabrikasında Birleşik Metal-İş sendikasına üye olan 3 işçi işten atılmıştı. İşçilerin, sendikalı olarak işe geri dönmek için fabrika önünde başlattığı direniş 41. günü geride bıraktı. Birleşik Metal-İş Sendikası Gebze 2 No’lu şube yöneticileriyle birlikte işçiler, fabrikaya grev kararını astı. 2 No’lu şubeye bağlı işyeri temsilcilerinin de destek verdiği açıklamada, işçiler sık sık, “Birleşen işçiler yenilmezler”, “Özer’de kazandık sıra Baldurda”, “Yaşasın onurlu mücadelemiz” sloganları attı.

Birleşik Metal İş Sendikası Gebze 2 No’lu Şube Başkanı Necmettin Aydın, “Görüşmelerimiz sonucunda işveren enflasyon zammı dışında hiç birşey söylemedi. Biz de haklarımızı arttırmak için kabul etmedik. En geç 25’ine kadar greve çıkmış olacağız. İşçi arkadaşlarımızın patronun olası grev oylamasında, greve ‘evet’ diyeceğinden kuşkumuz yok. Bizim amacımız grev yapmak değil. Grev işçilerin mücadelesinde bir araçtır. Ancak haklarımız verilmezse grev yapmaktan da geri durmayacağız” dedi.

 

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.