AVALON İŞÇİLERİNİN DİRENİŞİ 32. GÜNÜNDE SÜRÜYOR

0 197
image_pdf

Adem Çelik Şirketler Grubu’nun Büyükçekmece’deki şirket binası önünde haklarını arayan Avalon işçilerinin direnişi 32 gündür sürüyor. İnşaat-İş Örgütlenme Sorumlusu anıl Deniz Gider savcılık emriyle Çelik’e hakaret ve tehditten gözaltına alındı. Gider, karakolda ifade verdikten sonra serbest bırakıldı

İstanbul Büyükçekmece’de bulunan Adem Çelik Şirketler Grubu binası önünde haklarını arayan Avalon işçilerinin direnişi 32. gününde (24 Aralık) devam ediyor. İşçiler direnişin 32. gününe, İnşaat-İş örgütlenme sorumlularından Anıl Deniz Gider’in, Adem Çelik’e hakaret ve tehditten gözaltına alınmasıyla başladı. Savcılık emriyle gözaltına alınan Gider, karakolda ifade verdikten sonra serbest bırakıldı.

Beykent Üniversitesi Avalon şantiyesinde çalışan İnşaat-İş Sendikası üyesi işçiler, gözaltına alınan arkadaşlarının serbest bırakılmasını ve “Adem Çelik’e halen dokunulmadı, dokunulmadığı gibi özel tahsis edilmiş polislerle, yargıyla korunmaya devam ediyor” ifadelerini kullandılar.

  • İşçiler ne için direniyor?

Avalon işçileri geriye dönük yol, fazla mesai, bayram ve hafta sonu ücretlerini alamadıkları için oturma eylemi başlatmış, bunun üzerine İnşaat-İş üyesi 19 işçi işten çıkarılmıştı. Bunun üzerine direniş şirket binası önüne taşındı. Patronun işçilerin üzerine araba sürmeye kadar varan saldırgan tutumuna ve polis baskısına rağmen direniş 32 gündür kararlılıkla sürdürülüyor.

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.