Anneler Meclis’te Oturma Eylemi Başlattı

0 255
image_pdf
Meclis’te oturma eylemi başlatan anneler, Adalet Bakanıyla görüşmeden eylemlerini sonlandırmayacaklarını açıkladılar

PKK Lideri Abdullah Öcalan üzerindeki tecridin kaldırılması talebiyle çocukları açlık grevinde olan 21 anne Meclis’te oturma eylemi başlattı. Adalet Bakanlığı’yla görüşme talep eden anneler, talebini ilettikleri bakanlıktan yanıt bekliyor. Anneler, talepleri kabul edilene kadar Meclis’te oturma eylemini  sürdüreceklerini belirtti.

  • İstiyorsanız sürükleyerek çıkarın

HDP Grubu’nun salonunda Adalet Bakanlığı’yla görüşme taleplerine yanıt bekleyen annelere bir polis, Meclis’in eylem yeri olmadığını yönünde ifadeler kullanarak, HDP’nin Grubu bittiği için salondan ayrılmalarını istedi. Anneler “Bakanla görüşene kadar ayrılmayacaklarını” ifade etti.

Bir anne, “İstiyorsanız sürükleyerek çıkarın. Biz alışığız” dedi. HDP yöneticileri araya girerek Bakan Gül’den randevu talebinde bulunulduğunu, sonucunun beklenmesini istedi.

  • ‘Anneler bakanlıktan söz almak istiyor’

HDP Grup Başkanvekili Fatma Kurtulan, konuya ilişkin basın mensuplarına açıklamada bulundu. Kurtulan, tüm açıklamalarında Adalet Bakanı ve yetkililere çözüm bulmaları yönünde çağrıda bulunduklarını belirtti. Kurtulan, annelerin bakanla görüşmek istediklerini belirterek, “Anneler, ‘Biz Adalet Bakanı’yla görüşmek ve bakanın ağzından avukatları tekrar gidecek, bu adımı atacağız’ demelerini beklediklerini söylüyor. Bu anlamda bir söz almak istiyorlar” dedi.

Kaynak: Yeni Yaşam

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.