ADEM ÇELİK’DE DİRENEN İŞÇİLER DARP EDİLEREK GÖZALTINA ALINDI

0 221
image_pdf

 

  • İŞÇİLER DİRENİŞİ KARAKOLUN ÖNÜNE TAŞIDILAR

Adem Çelik Şirketler Grubu’nun kapısında oturarak blokaj eylemi yapan altı İnşaat-iş üyesi ve sendika temsilcisi Anıl Deniz Gider işkence yapılarak gözaltına alındı

Yol-resmi ve dini tatillerde çalışma ve fazla mesai gibi hakları ödenmeyen İnşaat-İş üyesi işçilerin Adem Çelik Şirketler Grubu önündeki direnişinde bugün polis, altı sendika üyesi ve sendika temsilcisi Anıl Deniz Gider’i işkence yaparak gözaltına aldı.

Sabah saatlerinde şirketin kapısında oturarak giriş çıkışları bloke eden işçilerin işkence yapılarak gözaltına alınmasına dair İnşaat-İş yaptığı açıklamada destek ve dayanışmaya çağırdı:

Üyelerimizi haklarını ödemeden işten atan, haklarını isteyenlerin de çıkışını veren Adem Çelik Şirketler Grubu önündeki direnişimizden altı üyemiz ve sendika temsilcimiz Anıl Deniz Gider işkence yapılarak gözaltına alındı.

Geriye dönük fazla mesai, tatil günlerinde-resmi ve dini bayramlarda çalıştırma, yol paraları gibi haklarımızın ödenmesi talebiyle başlayan direnişimizde patronun kibirli ve saldırgan tutumu devam etti.

Bu tutuma karşı bugün direnişimizi, şirket giriş kapısını oturarak bloke etme eylemiyle birleştirdik. Kısa bir süre sonra çevik kuvvet polisleri arkadaşlarımızı şiddet kullanarak, işkence ederek gözaltına aldılar. İşkence polis otosunda da devam etti.

İşçi sınıfı bunu unutmayacaktır!

Arkadaşlarımız haklı bir davanın temsilcisi olarak polis saldırısına boyun eğmediler. Son ana kadar “Direne direne kazanacağız!”, “Zafer direnen emekçinin olacak!”, “İnşaat işçisi köle değildir!”, “insanlık onuru işkenceyi yenecek!” sloganlarını haykırdılar.

Üyelerimiz işkenceyle gözaltına alınırken, şantiyesinde kaçak göçmen işçi çalıştıran, işçilerin sigortalarını yaptırmayan, pirimlerini eksik yatırarak vergi kaçıran ve tüm bu suçları yine üyelerimizin yaptığı kayıtla bizzat müdürü tarafından kabul edilen Adem Çelik patron ve yöneticileri yukarıdan seyrettiler.

Onların yaptığı onca yasadışılığa tık demeyen devlet, hakkını isteyen ve bunu meşru eylem hakkını kullanarak yapan üyelerimizi duymuyor, dahası işkenceyle gözaltına alıyor!

Bu gerçek böle olduğu için fiili meşru mücadele hattımızdan taviz vermeyerek, kendi yasalarımızı bu mücadele içinde patronlara kabul ettirerek yolumuzu yürümeye devam edeceğiz!

Tüm işçi ve emekçileri, duyarlı toplumsal kesimleri direnişimizi desteklemeye, dayanışmayı büyütmeye davet ediyoruz.

Adem Çelik işçisinin kazanması tüm işçi sınıfının kazanmasıdır! Hakkını isteyen işçinin işkenceye uğramasına seyirci kalmak yarın çok daha büyük saldırıların gerçekleşmesinin önünü açmaktır! Seyirci kalmayın…

  • İŞÇİLER DİRENİŞİ KARAKOLUN ÖNÜNE TAŞIDILAR
Köle Değiliz Adem Çelik Şirketler Grubu önündeki direnişimiz bugünlük sona erdi. Şirket önünden gözaltındaki arkadaşlarımızın tutulduğu karakolun önüne geçtik. Arkadaşlarımızın ifade işlemleri devam ediyor. Avukatımız bir arkadaşımızın ifadesinin kaldığını belirtti.
image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.