17 HDP’li tutuklandı

0 95
image_pdf

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan “Kobane soruşturması” kapsamında Halkların Demokratik Partisi (HDP) Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyeleri ve eski milletvekillerine yönelik yapılan operasyonda gözaltına alınan 20 siyasetçinin tutuklama talebiyle sevk edildiği mahkemedeki ifadeleri sona erdi.

Avukatları duruşma salonuna almadan kararı okuyan mahkeme eski milletvekili Altan Tan, Sırrı Süreyya Önder ve HDP MYK üyesi Gülfer Akkaya’yı hakkında adli kontrolle serbest bırakırken, aralarında Kars Belediye Eş Başkanı Bilgen’in de olduğu 17 HDP yöneticisi tutuklandı

  • HAKİMDEN KİŞİYE GÖRE MUAMELE

Dün sabah saat 09.00’da adliyeye getirilerek ifadeleri tamamlanan siyasetçiler, hakimlik kararı için bir gün boyunca adliyede bekletildi.

Mahkemeye çıkarılan siyasetçilerin duruşmadaki beyanları esnasında hakimin tavrının bazı isimlere karşı nezaketli bazı isimlere yönelik de rahatsız edici bir tarzda olduğu öğrenildi.

  • HAKİMDEN ESKİ VEKİLE ‘KİŞİSEL SORU’

Ayrıca edindiğimiz bilgilere göre HDP eski Milletvekili ve İmralı Heyeti üyesi Sırrı Süreyya Önder’e hakimin “Kişisel merakımdan soruyorum, İmralı’ya neden gittiniz?” şeklinde bir soru yönelttiği öğrenildi.

Gözaltındaki siyasetçilerin yakınlarının ve aralarında milletvekillerin de olduğu HDP’lilerin adliyedeki bekleyişleri de sürüyor.

Siyasetçiler hakkında Sulh Ceza Hakimliği’nin vereceği karar bekleniyor.

 

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.