HBDH’DEN PEŞPEŞE KUNDAKLAMA VE SABOTAJ EYLEMLERİ

0 339
image_pdf

 

DÎYAR XERIB, MUHAMMED ARSLAN VE ORHAN YILMAZKAYA YOLDAŞLAR ANISINA 

Konya Beyşehir ilçesinde konumlanan silah fabrikaları her iktidar tarafından palazlandırılmış, karşılığında derin devletin kontra faaliyetlerine, özel harp dairesine, savunma sanayi adı altında hizmet ettirilmiştir. Demirel’den, Çiller’e, bizzat desteklenen bu fabrikalar, bugün de AKP-MHP faşizminin derin yapısı SADAT’a gayri-resmi envanter üretmeye devam etmektedir. Paramiliter, faşist güçleri silahlandıran ve halklarımıza yönelik provakasyon ve katliamlara silah üreten bu tesislerden Huğlu Silah Fabrikasına 30 Temmuz 2019 günü ileri teknik kulanarak, tarafımızca misilleme eylemi düzenlenmiştir.

Türk Özel Harp Dairesi tarafından organize edilen ve işbirlikçi- ajanlarla geliştirilen devrimci öncülere yönelik suikast ve saldırılara misilleme olarak gerçekleştirdiğimiz bu eylemi Sinan Sor (Ali Aktaş) – Şehit Helmet (Dîyar Xerib ve Muhammed) adına bir intikam eylemi olarak gerçekleştirdik. Bu iki kahraman yurtsever devrimci, Türk sömürgeciliğin, Kürt Halkına yönelik soykırım saldırıları sonucu ölümsüzleşmişlerdir. Helmet ve Sinan yoldaşlar şahsında devrimcilere yönelik ajan ve katliam faaliyeti içine girmiş, girecek olan tüm faşist odaklar cezasız kalmıyor / kalmayacaktır.

En güvenilir sandıkları arka bahçeleri “güvenli bölge” olma vasfını yitirmiştir. Günlerdir görüldüğü üzere güçlerimiz her yerde yüksek teknik geliştirerek kesintisiz savaşla hesap sormaktadır.

Söz konusu güçleri bir kez daha uyarıyoruz. Türkiye emekçilerini baskı ve terörle sömüren ve Kürt halkı üzerinde katliam uygulayan AKP-MHP faşizminden desteğinizi çekin. Ne sarayı, ne SADAT’ı, ne MİT’i, hiçbir şey sizi kurtaramaz. Türkiye ve Kürdistan Devrimcileri yaptığınız bu katliamların hesabını bir bir soracaktır.

HBDH – MİLİSLERİ

 

  • YEDİEMİN OTOPARKLARI KUNDAKLANDI

Adalet Bakanlığı’ na bağlı ve yargı tarafından el konulmuş araçların muhafaza edildiği Yediemin Depoları olarak bilinen iki depo, içindeki araçlarla birlikte  30/31 Temmuz 2019 tarihlerinde Denizli ve İzmir’de ateşe verilmiştir. Tarafımızca gerçekleştirilen bu eylem sonucunda çeşitli maddi aralıkta bulunan Denizli’de 36, İzmir’ de 42 olmak üzere 78 araç kül olmuştur.

“Devletin emanetinde güvende” olduğu iddia edilen hiçbir yerin- hiçbir kimsenin güvende olmadığı günlerdir süren eylemlerimizle bir kez daha görülmüştür.

İktidar gücüne güvenerek, ona teslim olan, biat eden ve herşeyin hesapsız kalacağını düşünen tüm zulmün yanında saf tutmuş güçlere sesleniyoruz. Mazlum Kürt Halkına ve Türkiye emekçilerine yaptıklarınızın hesabı “Yarına Kalır, Yanınıza Kalmaz”

Güçlerimizce hedef alınmadan,  AKP-MHP Faşizminine ne türden olursa olsun desteğinizi çekin. Aksi durumda iktidarın ödeyeceği hesaba ortak olursunuz.

Eylemlerimiz bir kez daha göstermiştir ki; halkların birleşik mücadelesi kazanacak tek güçtür. Çünkü onun mayasında “Biz düşeceğiz, fakat bizden sonra mutlaka bu kavga sürecek” diyen Bostancı’ da, “Teslim olmayan feda kuşağının devamcısı” Orhan Yılmazkaya’nın kararlı iradesi vardır.

“Kayıtlara Geçsin, Kayıtlara…”

Her diktatörlüğün sonu gibi, sizin diktatörlüğünüzde birleşik mücadelemizle kül olacak.

HBDH-MİLİSLERİ

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.