THKP-C/MLSPB GERİLLALARI DÖRTLER LONDRA’DA ANILDI

0 1.007
image_pdf

Londra’da THKP-C/MLSPB gerillaları Fırat Yıldırım (Tamer Kasabalı), Umut Özsepet (Çayan Kızılbaş), Muhammed Tiril (Mahir Ernesto), Fırat Çaplık (Alper Koçer Çakas) anıldı.

22 Aralılk Pazar günü Halkın Devrimci Güçleri tarafından organize edilen anma etkinliğine Partizan dergisi, Kürt halk meclisi ve devrimci kurum temsilcileri katıldı. Partizan temsilcisi anmada “Dört devrimcinin, gerillanın  Türkiye Kürdistan halklarına  ömürlerini feda eden bu noktada mücadele eden bizde varız diyen arkadaşların aziz hatıralarını anmak için burda bulunuyoruz. bu damarın bu gelenegin temsilcileri olarak mücadele yürütüyorlar” ifadelerine yer verdi.

Kürt halk meclisi adına kunuşan arkadaş ise; THKP-C/MLSPB adına anmaya gönderilen mesajı okudu. “Bizlerin kalplerini şovenist ve ırkçı hislerden arındıran ve birleşmiş insanlık ideali olan hedefimize kopmaz bağlarla bağlayan şehitlerimizi anma etkinliğini örgütleyen halkın devrimci güçlerini, yoldaşlarımızı ve dost devrimci güçleri en içten devrimci coşkumuzla selamlıyoruz”. onların anısına  bağlılık vurgusu yapıldı.

  • THKP-C/MLSPB ADINA OKUNAN MESAJ:

Değerli yoldaşlar;

Bizlerin kalplerini şovenist ve ırkçı hislerden arındıran ve birleşmiş insanlık ideali olan hedefimize kopmaz bağlarla bağlayan şehitlerimizi anma etkinliğini örgütleyen halkın devrimci güçlerini, yoldaşlarımızı ve dost devrimci güçleri en içten devrimci coşkumuzla selamlıyoruz.

Bizler THKP-C/MLSPB gerillaları ve Enternasyonal devrimciler olarak Türkiye’de, Kürdistan’da ve coğrafyamız Ortadoğu’da dünya halklarının umudu olan enternasyonalizm fikrini yeniden filizlendiren şehitlerimiz Fırat Çaplık, Muhammed Tiril, Umut Özsepet, Fırat Yıldırım yoldaşlara ve daha nicelerine… Bizlere böylesine mukaddes bir görevi ve sorumluluğu devrettikleri için minnettarız.

Bizler emperyalizm tarafından yeniden paylaşılan dünyanın en kritik bölgesi Ortadoğu’da Kürt, Türk, Arap ve çeşitli uluslardan devrimciler olarak aynı saflarda omuz omuza amansız bir savaşın içersindeyiz. Dünya halklarının bizlere taşıma onurunu verdikleri devrim ve sosyalizm bayrağını kendi cephemizde kanımızın son damlasına kadar dalgalandıracağız. Ta ki zafere kadar

Yaşasın ortadoğu devrimci çemberi

Bütün ülkelerin işçileri ve ezilen halkları birleşin

Devrimci selam ve saygılar

21 Aralık 2019

THKP-C/MLSPB

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.