Hollanda’da THKP-C/MLSPB Savaşçıları Anıldı

0 917
image_pdf

Halkın devrimci güçleri’nin (HDG) Hollanda’nın Arnhem şehrinde 9 Şubat 2020 tarihinde Ocak/Şubat şehitleri Ramazan Güleken, Ulaş Bardakçı, Serpil Polat, Bedrettin Şınnak yoldaşlar anısına yapacağı anma etkinliği Avrupadaki kötü hava koşulları sebebiyle ertelenmişti.

Ertelenen anma etkiniliği, 23 Şubat 2020 tarihinde Hollanda’nın Elden köyünde gerçekleştirildi. 23 Şubat  Pazar günü Halkın devrimci güçleri tarafından organize edilen anma etkinliğine dost güçler ve  devrimci kurum temsilcileri katıldı. Ocak/Şubat şehitleri anısına bir dakikalık saygı duruşu ile başlayan etkinliğimiz HDG adına yapılan anma konuşmasının ardından THKP-C/MLSPB adına okunan  mesajla devam etti.  Ardından anmaya katılan devrimci kurum temsilcileri konuşmalar yaptı. Anma devrim şehitleri anısına atılan slogan ve alkışlarla son buldu.

THKP-C/MLSPB ADINA OKUNAN MESAJ

  • DEĞERLİ YOLDAŞLAR

Ocak-Şubat şehitlerimizi anma etkinliğini örgütleyen Halkın devrimci güçlerini ve emeği geçen tüm yoldaşları kendi cephemizden Orta doğudan selamlıyoruz.

Hafızalarımıza kazınan kalplerimize işleyen o mahkeme salonundaki karşılaşmanın, kucaklaşmanın ve sıkı sıkı birbirine sarılan iki yoldaşın 33 saniyelik görüntüsünün üzerinden Yarım asır geçti. O kucaklaşma hiç kimse tarafından asla tarif edilemez. Biz yoldaşlığı, ideallere bağlılığı o iki büyük devrimcinin kucaklaşmasında öğrendik. Ne unutur ne vazgeçeriz.

Yoldaşlar o kucaklaşma hiçbir güç ve hiç kimse tarafından asla Türkiye işçi sınıfının ve emekçi halklarının hafızalarından silinemeyecek ve kalplerinden sökülüp atılamayacak. O tarihsel kucaklaşmanın hafızalarımıza kazınan adı Ulaş BARDAKÇI ve tarihsel zincirin halkaları olan Bedrettin ŞINNAK, Serpil POLAT ve Ramazan GÜLEKEN yoldaşlar devrimin önder ve itici sembolleri olarak emekçi halklarımızın kalbinde ruhunda ve bilincinde yaşayacaklar.

Yoldaşlar bize düşen görev bizi var eden o iki büyük devrimcinin ideallerinin taşıyıcıları olarak düşmana inat safları sıklaştırmanın, kucaklaşmanın ve sıkı sıkı birbirimize sarılmanın ve birlikte yol almanın  vaktidir. İşte bunu başardığımız taktirde ON’lara sözümüzün gereğini yerine getirmiş oluruz.

Kurtuluşa kadar savaş!

Yaşasın partimiz THKP-C/MLSPB

Devrimci selam ve saygılar

5 Şubat 2020

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.