Adım Ulaş Bardakçı: THKP ve THKC’nin bir savaşçısıyım

0 791
image_pdf

Cevap vermediğim kimliğime gelince


adım Ulaş Bardakçı. 1947 doğumluyum. THKP ve THKC’nin bir savaşçısıyım.


Şunu herkes öğrensin ki: Emperyalizm ve yöneticileri, zamanın büyük devrimcilerini aziz, evliya haline getirir, doktrinlerinin devrimci yanlarını küllendirir, statik, statükocu yanlarını ortaya atar, kendileri için kabul edilebilir yanlarını reklam eder. Arkalarından ah-vah edilir, radyoda programlar düzenlenir. Artık ölen bir devrimci değil, bir evliyadır. Bu şekilde zararsız hale getirilen devrimciler her fırsatta halka sunulur. Artık o halkın kurtarıcısı değil hakim sınıfların paravanasıdır.

Ulaş BARDAKÇI

 


THKC ve onun savaşçıları emperyalizme karşı bağımsızlık için silaha sarılma hakkını kullandılar. Savaşçılarının son teki de ölene kadar bu hakkı kullanmaya devam edeceklerdir. İddianamede geçen ve Cephemizin yaptığı söylenen eylemler bağımsızlık için silaha sarılma hakkımızı kullanmamızdan başka bir şey değildir.

THKC, Türkiye halkının bağımsızlık özlemini dile getirmiş, kurtuluşun ilk kıvılcımını yakmıştır.

THKC, Türkiye halkının kurtuluşu yolunda bundan böyle de savaşını sürdürecek ve zaferi kazanacaktır.

Yaşasın bağımsız ve demokratik Türkiye için savaşanlar.

Ulaş BARDAKÇI’nın Mahkene savunmasıO iki büyük devrimcinin kucaklaşmasının hafızalarımıza kazınan adı Ulaş BARDAKÇI ve tarihsel zincirin halkaları olan Bedrettin ŞINNAK, Serpil POLAT ve Ramazan GÜLEKEN yoldaşlar devrimin önder ve itici sembolleri olarak emekçi halklarımızın kalbinde ruhunda ve bilincinde yaşayacaklar. ne unutur nede vazgeçeriz. Kurtuluşa kadar savaş!

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.