Siyonist (Faşist) Rejim Batı Şeria’da Filistinli bir kadını Vurdu

0 239
image_pdf
Faşist Rejimin İşgali altındaki Batı Şeria’da İşgalci askerlerinin açtığı ateş sonucu Filistinli bir kadın şehit oldu.

Filistin Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Batı Şeria ile işgal altındaki Doğu Kudüs arasında yer alan Kalendiya askeri kontrol noktasında, İşgalci İsrail askerlerinin açtığı ateş sonucu Filistinli kadın hayatını kaybetti. Açıklamada daha fazla bilgiye yer verilmedi

لحظة إطلاق النار على سيدة فلسطينية عند حاجز قلنديا العسكري شمالي القدس

لحظة إطلاق النار على سيدة فلسطينية عند حاجز قلنديا العسكري شمالي القدسأفادت مراسلتنا في رام الله بأن عناصر من القوات الإسرائيلية قاموا بإطلاق النار على سيدة فلسطينية عند حاجز قلنديا العسكري شمالي القدس صباح اليوم الأربعاء.وأضافت المراسلة أنه تم اعتقال السيدة التي أطلق عليها النار، بتهمه محاولة تنفيذ عملية طعن.التفاصيل:https://ar.rt.com/mf0l

Posted by RT Arabic on Tuesday, 17 September 2019

Öte yandan görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, İşgal askerleri sabah saatlerinde Kalendiya askeri kontrol noktası yakınında yayalara ayrılmış özel alandan geçen Filistinli bir kadına ateş açtı.

Olayın ardından İsrail askerlerinin kontrol noktasını kapattığı ve Filistinli sağlık ekiplerinin vurulan kadına müdahale etmesine izin vermediği aktarıldı.

İşgal altındaki Batı Şeria ile Kudüs arasında 2003’te inşa edilen 5 metre yüksekliğindeki beton duvar boyunca çok sayıda İsrail askeri kontrol noktası bulunuyor.

Faşist İsrail rejimi olağan günlerde özel izinliler dışında Batı Şeria’daki Filistinlilerin Kudüs’e geçişine izin vermiyor. İsrail ablukası altındaki Gazze’de yaşayanların ise ne Kudüs’e ne de başka bir yere seyahat etme hürriyeti bulunuyor.

Doğu Kudüs ve Batı Şeria, 1967’den beri İsrail işgali altında tutuluyor.

Kaynak: www.REVO-FRON.com

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.