Serpil Polat Ve Şubat Şehitleri Haseke’de Anıldı

0 514
image_pdf

15 Şubat 1999 Yılında, Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın Uluslararası Koplo İle Oligarşik Çete Devleti Türkiye’ye Teslim Edilmesi Sonrasında, 17 Şubat 1999 Yılında Sakarya Cezaevinde Tutsak Olan Serpil Polat Abdullah Öcalan’a Yönelik Gerçekleştirilen Komploya Karşı “Devrimci Önderler Yargılanamaz” Şiarı İle Bedenini Ateşe Vermişti. Komplonun Abdullah Öcalan Şahsında Kürt Halkına Yönelik Oldugunu Haykırmış Ve Halkların Devrimci Birliğinin Meşalesi Olmuştu.

Anma; Saygı Duruşu, Açılış Konuşması, Şehit Aileleri Adına Yapılan Konuşma, Parti-Cephe Adına Hazırlanan  Konuşma Metninin Türkçe Ve Kürtçe Okunması İle Devam Etti. Tecride Karşı Leyla Güven Öncülügünde   Başlayan Ve Katlanarak Devam Eden Açlık Grevi Direnişi Selamladı Ve Direnişin Bütün Devrimci, Demokratik Ve Sosyalist Güçlerce Güçlendirilmesi, Büyütülmesi Çağrısı Yapıldı.

Anma;Türkiye, Kürdistan Ve Enternasyonalist  Devrimci Güçlerin Mesajlarının Okunması İle Devam Etti. Son Olarak Kürtçe Şakılar Eşliginde Noktalandı. Anmaya Rojava Halkının Katılımı Ve İlgisi Oldukça Yogundu.

Parti-Cephe Adına Okunan, Türkçe Ve Kürtçe Konuşma Metni

  • Türkçe

Devrimci birliğin ve birlikteliğin gerçekleşmesinde yolumuzu aydınlatan ve 15 şubat komplosuna 17 şubat’ta cevap veren  ^^ Devrimci önderler yargılanamaz..^^ diyerek, bir şafak vakti SAKARYA zindanında bedenini ateşe veren, KÜRDİSTAN devrimi ile TÜRKİYE devrimi arasındaki enternasyonal köprünün en anlamlı biçimi olan SERPİL POLAT şahsında tüm devrim şehitlerinin önünde saygıyla eğiliyor ve bizlere bıraktıkları mücadelenin taşıyıcısı olacağımızı bir kez daha tekrarlıyoruz.

Aslında, 19 şubat 1972 yılında bu tarihsel direnişin ilk adımını atan THKP-C ve onun kurucu Kadrosu ULAŞ BARDAKÇI’nın emperyalizme ve faşizme karşı dalgalandırdığı bayrağı devralarak İstanbul’dan Afrin’e varan ve NATO’cu işgal ordusuna karşı çağın direnişinde ölümsüzleşen RAMAZAN GÜLEKEN bu tarihsel zincirin devamı olarak biz yoldaşlarına takip edilmesi gereken rotayı göstermiştir.

SERPİL POLAT yoldaş, büyük bir devrimci irade göstererek dönemin devrimci atılımını gerçekleştirmiştir, tutsak edilmiş fakat devrimci iradesi teslim alınamamıştır. 15 ŞUBAT KARANLIĞINI BEDENİ İLE AYDINLATAN BİR DEVRİM MEŞALESİ olarak yolumuzu aydınlatmaktadır, SERPİL POLAT, Devrimci önderlere gerçekleşen saldırılara karşı öfkesini eyleme dönüştürmüştür.

Bizler; PARTİ CEPHE savaşçıları olarak bugün onların açtığı yolda ilerlemekteyiz, bugün TÜRKİYE ve KÜRDİSTAN halklarının ortak düşmana karşı, birleşik devrimci savaşında MAHİR, ALPER, MUHAMMED, RAMAZAN ve SERPİL yoldaşın yaktıkları meşalenin taşıyıcılarıyız.

YAŞASIN HALKLARIN BİRLEŞİK DEVRİMCİ SAVAŞI

YOLUMUZ DEVRİM YOLUNDA ŞEHİT DÜŞENLERİN YOLUDUR.

17 ŞUBAT 2019

THKP-C/MLSPB

  • Kürtçe

Em, di kesayetiya Serpîl Polat ku di yekîtî û hevgirtina şoreşgerî de riya me ronî kirî, di 17’ê sibatê de bersiv dayî 15’ê sibatê, bi dirûşmeya “Rêberên şoreşger nikarin bên darizandin” di berbangekê de li zindana Sakaryayê bedena xwe dayî ber agir, teşeyê herî watedar ê pira enternasyonal a di navbera şoreşa Kurdistan û Tirkiyê de, li ber bîranîna hemû şehîdên şoreşê bi rêzdarî bejna xwe ditewînin û careke din diyar dikin ku em ê bibin şopdarê têkoşîna ji me re mîras hiştî.

A rast, ala ku THKP-C û yek ji pêşengê wê Ulaş Bardakçi yê 19’ê Sibta 1972’an de li dijî faşîzmê bilind kirî, ji Stenbolê heta Efrînê di berxwedana serdemê de li dijî artêşa dagirker a NATO’yê têkoşîn kirî û gihaştî şahadetê Ramazan Guleken, ji me hevrêyên ku riya wan bişopînin re rêgeha bê şopandin nişan daye. Hevrê Serpîl Polat, bi raberkirina vîneke mezin a şoreşgerî, pêngava şoreşgerî ya heyamê nîşan daye, hatiye dîlgirtin lê belê nekarîne radest bigirin.

Weke meşaleyekê tariya 15’ê sibatê bi bedena xwe riya me ronî kiriye. Hevrê Serpîl, li dijî êrîşên li ser rêberên têkoşer pêk hatî, hêrsa xwe veguherandiye çalakiyê.

Em; weke Partî Cephe, îro li ser rêya wan vekirî dimeşin. Îro li dijî dijminê hevpar ê gelên Kurdistan û Tirkiyê, em hilgêrên meşaleya ku di şerê şoreşgerî yê yekbûyî de hevrê Mahîr, Alper, Muhammed, Ramazan û Serpîl pê xistî ne.

BIJÎ ŞERÊ GELÊN ŞOREŞGER Ê YEKBÛYÎ!

 RÊYA ME RÊYA PÊŞENGÊN RÊYA ŞOREŞÊ DE ŞEHÎD BÛYÎ YE!

17 SIBATÊ 2019

 THKP-C/MLSPB

 

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.