Savunma Bürosu: Siyasi Ve Barışçıl Çözümden Yanayız

0 321
image_pdf

Kuzey ve Doğu Suriye Özerk Yönetimi Savunma Bürosu, siyasi ve barışçıl çözümden yana olduklarını belirterek, bölgede elde edilen kazanımların korunacağını vurguladı.

Kuzey ve Doğu Suriye Özerk Yönetimi Savunma Bürosu, Suriye Savunma Bakanı Ali Abdullah Eyüb’ün tehditlerine ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.

Açıklamada, “Efrîn’in Türk devleti ve çeteleri tarafından işgalinin birinci yıldönümünde, pazartesi günü Suriye Savunma Bakanı QSD’ye dair açıklamalarda bulunmuştur. Açıklamaları, Suriye’nin ulusal çıkarlarından ne kadar uzak olduklarını göstermektedir. Ayrıca Suriye’nin bu hale gelmesine neden olan siyasete devam ettiklerinin göstergesidir. Kuzey ve Doğu Suriye’yi kurtaran QSD’ye yönelik tehdit dili ve terörist güçleri koruyan dil, Suriye’yi parçalamak isteyen güçlere hizmet etmektedir” denildi.

Özerk Yönetim’in çözümün diyalogdan yana olduğunu belirtilen açıklamada, “Pazartesi günü gösterilen tutum, Suriye hükümetinin barışçıl ve demokratik çözümden kaçtığını, baskı ve şiddet siyasetinde ısrar ettiğini gözler önüne sermektedir” ifadeleri yer aldı.

Savunma Büro açıklamasında, siyasi çözümden yana olduklarını belirterek, Kuzey ve Doğu Suriye’deki kazanımların koruyacaklarını vurguladı.

Kaynak: Anha

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.