Lübnan Komünist Partisi: Leyla Güven’in direnişi selamlıyoruz.

0 402
image_pdf

Lübnan Komünist Partisi Kadın örgütü yayınladığı bir açıklamayla Leyla Güven’e ve halkların özgürlüğü için mücadele eden kadınları desteklediklerini açıkladı.

Lübnan Komünist Partisi Kadın Örgüt yazılı bir açıklama yayınlayarak zindanların karanlığı özgürlük için mücadele edenleri yollarından alıkoyamayacaklarını belirterek, Leyla Güven’e desteklediklerini açıkladı.

Kadın Örgütünün yayınladığı yazılı açıklamada Türk devletinin zindanlarında Leyla Güven öncülüğündeki direnleri selamladı; “Bizler Komünist Parti Kadın Örgütü olarak Leyla Güven öncülüğündeki direnişi selamlıyoruz. Halkların özgürlüğü için mücadele eden kadınların mücadelelerine desteğimizi yeniliyoruz. Zindanlardaki zülüm ve işkencelerin direnişi yenemeyecektir.” denildi.

Tüm dünya parlamenterlerine çağrı yapan, Lübnan Komünist Partisi Kadın Örgütü, Leyla Güven’in Türk zindanlarındaki çağrılarının yerine getirilmesi için destek verilmesini istedi. Açıklamalarında bütün siyasi tutukların ve başta da halklar için direnen Abdullah Öcalan’ın özgürlüğü mücadele çağrısı yaptı.

Türk devletinin Kürtlere yönelik insanlık dışı uygulamalarını kınayan Kadın Örgütü, Kürt direnişçilerini mücadelelerini desteklediklerini açıkladı.

Kaynak: ANF

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.