İDLİP’TE TSK’NIN İŞGAL NOKTASI KUŞATMA ALTINA ALINDI

0 237
image_pdf

Suriye ordusu geçtiğimiz yıl ağustos ayında Han Şeyhun’u kontrol altına alması üzerine işgalci TSK Maarat el-Numan ile Han Şeyhun arasında bulunan Maar Hattat köyünde yeni bir gözlem noktası kurmuştu.

Suriye ordusunun Maarrat el-Numan çevresindeki ilerleyişi sonucu M5 otoyolu üzerinde bulunan Maar Hattat köyünde işgalci TSK’ya ait gözlem noktası kuşatma altına alındı.

Daha önce Morek ve Suran yakınlarındaki işgalci TSK gözlem noktaları, Suriye ordusu tarafından kuşatma altına alınmıştı.

  • Maarrat el-Numan-Serakib bağlantısı kesildi

Son 48 saat içinde İdlip’in doğusunda bir dizi yerleşim yerini kontrol altına alan Suriye ordusu ve Maarrat el-Numan’a doğru ilerleyişini sürdürüyor.

Suriye ordusu, M5 otoyolu çevresindeki bir dizi kasaba ve köyü de alarak Maarrat el-Numan ve Serakib ilçeleri arasındaki bağlantıyı kesti.

İdlip’in güneyinde operasyonlarını sürdüren Suriye ordusu ve müttefikleri, son 48 saat içinde çok sayıda yerleşim yerini kontrol altına alarak stratejik öneme sahip Maarrat el-Numan ilçesinin dış mahallelerine girdi.

  • Türkiye sınırına göç sürüyor

Suriye ordusu İdlip’in güney ve güneydoğusu ile Halep’in batı ve güney kırsalındaki operasyonları sonrası son 24 saatte 21 bin kişinin daha Türkiye sınırı yakınlarına göç ettiği bildirildi.

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.