İdlip Taftanaz’da 5 İşgalci TSK Askeri Öldü

0 279
image_pdf

Suriye İdlib’in stratejik kasabaları Han Şeyhun, Maarrat Al Numan ve Serakib’i  İşgalci TC’nin himayesindeki Nusra, ÖSO, HTŞ çetelerinden temizlemiş ve M5 karayolunda kontrolü sağlayarak Sarmin’e ilerliyordu.

İşgalci T.C  Suriye ordusunun ilerleyişini durdurmak Nusra, HTŞ ve ÖSO çetelerinin gerileyişini engellemek için dün akşam Taftanaz’a takviye birlikler yapmış ve bu takviyeler sosyal medya hasaplarında paylaşılmıştı. Suriye ordusu ise işgalci TSK birliklerinin takviyesini engellemek için Taftanaz’a yönelerek 3.5 km mesafede konuşlanmıştı.

İşgalci Türk devleti ve ona bağlı çete grupları, bugün sabah saatlerinde İdlib’in doğusu ile Halep’e kapsamlı saldırılar başlatmış. Türk devletinin obüs, tank ve ağır silahlarla destek verdiği saldırılar sonrası bölgede şiddetli çatışmalar yaşanıyordu.

Çatışmaların yoğunlaşmasıyla Rus ve Suriye ordusuna ait savaş uçaklarının İdlib’in güneydoğusundaki Taftanaz hava üssüne bombardıman düzenlemiş ve Bombardımanda çok sayıda işgalci Türk askeri ve çete üyesinin öldürüldüğü bildirilmişti.

Suriye ordusu ve işgalci güçler arasındaki çatışmaların şiddetlenmesi üzerine işgalci TSK mensuplarının ölü ve yaralılarının olduğuna ilişkin haberlerin sosyal medyada paylaşılması üzerine işgalci T.C’nin Savunma bakanlığı açıklama yaptı.

Açıklamada “İdlib’de çatışmaları önlemek, hudut güvenliğimizi sağlamak, göçü ve insanlık dramını engellemek maksadıyla bölgeye takviye olarak gönderilen unsurlarımıza, Rejim tarafından 10 Şubat 2020 tarihinde yapılan yoğun topçu atışı neticesinde, 5 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 5 silah arkadaşımız yaralanmıştır” denildi

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.