GAZZE’DE HOLOKOST FORUMU PROTESTO EDİLDİ

0 288
image_pdf

Kudüs’te 70 ülke liderinin katıldığı Holokost’un 75.yılının (Auschwitz ölüm kampının Rus ordusu tarafından kurtarılması) anma töreni gerçekleştirildi.

5. Dünya Holokost Forumu öncesinde abluka altındaki Gazze’de bir araya gelen Filistinliler, foruma katılacak ülke liderlerine çağrıda bulundu. Filistinliler, ülke liderlerinden siyonist İsrail’in suçlarına tepki göstermesini istedi.

Gazze’nin batısındaki Birleşmiş Milletler Ortadoğu Özel Koordinatörlük Ofisi (UNSCO) önünde bir araya gelen Filistinliler adına Filistin Demokratik Halk Kurtuluş Cephesi (FDHK-C) Merkez Komitesi üyesi Mahmud Halef konuştu. Halef, İsrail’in topraklarını işgal ettiğini ve haklarını gasp ettiğini söyledi. Halef, bu tür etkinliklerle gelecek nesillerin gerçekler hakkında yanıltıldığını söyledi ve bunun Başbakan Binyamin Netanyahu’nun seçim kampanyasını destekleme girişimi olduğunu ifade etti.

  • FİLİSTİN HALK KURTULUŞ CEPHESİ

“Siyonizm sponsorluğundaki Holokost forumları, işgal altındaki topraklarımız üzerinde kapitalist sistemin ikiyüzlülüğünü ortaya koyan şekilde ‘resmi katılımlarla’ düzenlendi. Bu forumlar, işgalcilerin işlemeye devam ettiği suçların gerçekliğini ortadan kaldıramaz.”

  • İSLAMİ CİHAD YETKİLİSİ

Halid el-Bataş da Holokost Forumu’nun tarihi gerçekleri değiştirmeyi ve Kudüs’ün Yahudileştirilmesi sürecini pekiştirmeyi hedeflediğini aktardı. Bataş, forumu, başta Netanyahu olmak üzere savaş suçlularının “can simidi” olarak değerlendirdi.

Kaynak: Revo-Front

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.