Filistin Sağlık Bakanlığı “Ömer Ebu Leyla’nın şehit olduğunu açıkladı.

0 404
image_pdf

Faşist İsrail İşgal güçlerinin dün akşam bir eve düzenlediği baskında Ariel eylemini gerçekleştiren Filistinli genç Ebu Leyla şehit oldu.

İşgal rejimi iç istihbarat birimi “Şabak”, Ariel eylemini gerçekleştiren Ömer Ebu Leyla’nın dün gece Ramallah’ın kuzeybatısındaki Abveyn köyünde bir evin çevresinde çıkan çatışmada öldürüldüğünü açıkladı.

Şabak’ın bildirisinde, Ebu Leyla’nın baskını gerçekleştiren özel kuvvetlere teslim olmayı reddettiği ve saklandığı evden işgal güçlerine ateş açtığı belirtildi.

İşgal rejiminin televizyonu 13’üncü kanalı ise Ebu Leyla’nın çatışmada eylem sırasında işgal askerinden aldığı silahı kullandığını söyledi.

Şabak, Ebu Leyla’nın öldürülmesi operasyonunun yoğun bir istihbarat çalışmasının sonucu olduğunu öne sürdü.

  • Filistin Sağlık Bakanlığı da Ömer Ebu Leyla’nın şehit olduğunu açıkladı.

İşgal İsrail başbakanı Binyamin Netanyahu, Filistinli eylemcinin öldürülmesini kutlayarak, İsrail’in elinin uzun olduğunu ve her yere ulaştığını söyledi.

Bu arada, işgal güçlerinin baskın düzenlediği Abveyn köyünde dün akşam Filistinli gençlerle işgal askerleri arasında çatışmaların yaşandığı bildirildi.

Hastane kaynakları, çatışmalar sırasında Filistinli iki gencin yaralandığını ve birinin durumunun ağır olduğunu açıkladı.

Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.