FHKC “YÜZYILIN ANLAŞMASI” İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

0 535
image_pdf

Filistin Halk Kurtuluş Cephesi (FHKC), bugün, “Yüzyılın Anlaşması” ile ilgili basın açıklaması yayınladı.

  • Direniş kuvvetlerini ortak cephede mücadele etmeye çağırıyoruz

“Yüzyılın Anlaşması’na karşı durmak için Oslo anlaşmasının sona erdirilmesi öncelik görülmektedir. Halkımızı, Yüzyılın Anlaşması’na karşı çıkmak için seferberliğe çağırıyoruz. Ayrıca Filistin Halk Kurtuluş Cephesi, bütün destekçilerini, yoldaşlarını, anavatanda ve diasporadaki tüm şubelerini ön saflarında olmaya çağırıyoruz. Aynı zamanda tasfiye projelerine ve “Yüzyılın Anlaşması”na karşı mücadelede eden ulusal ve islami tüm direniş kuvvetlerini ortak cephede mücadele etmeye çağırıyoruz.”

  • Acil olarak toplantı yapılmalıdır

Filistin Halk Kurtuluş Cephesi, ulusal mutabakatın kararlarına uygun olarak ulusal birliği yeniden kurma çabalarını, programın ve ulusal vizyonun, özellikle de “Yüzyılın Anlaşması”na karşı mevcut zorluklarla yüzleşmek için acil bir toplantı yapılmasını gerektirdiğini vurguladı.

  • Siyonist varlığın tanınması geri çekilmelidir

Filistin Halk Kurtuluş Cephesi, “Yüzyılın Anlaşması”na misilleme olarak atılması gereken en acil adımın, Oslo Anlaşması’nın sona erdiğini duyurmak olduğunu vurguladı. Filistin otoritesi en başta Paris Ekonomik Anlaşması’yla uğraşmayı bırakmalı, siyonist varlığın tanınmasını geri çekmeli, her türlü siyasi tutuklama ve kovuşturmaları durdurmalıdır.

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.