Faşist İsrail Gezze’yi Vurdu – 2 Filistinli çocuk öldürüldü

0 603
image_pdf

İsrail Gazze’ye 2014’ten bu yana en şiddetli hava saldırısını düzenledi. 40’tan fazla hedef vurulurken, İsrail’in güneyine 90’dan fazla roket atıldığı açıklandı. 2 Filistinli çocuk İsrail saldırısında öldürülürken, en az 4 İsrailli de yaralandı.

İsrail ordusu Gazze’ye en şiddetli gündüz hava saldırısını gerçekleştirdi. İsrail saldırısında 15 ve 16 yaşlarındaki iki Filistinli çocuk ölürken, Gazze Sağlık Bakanlığı İsrail saldırlarında en az 14 kişinin yaralandığını duyurdu.

Görgü tanıkları İsrail savaş uçaklarının inşaat halindeki bir binaya 4 bomba attığını ve binanın yıkıldığı söyledi. Binanın yanında bir park bulunuyordu. Çocukların bu saldırıda öldüğü açıklandı.

İsrail’in 7 Temmuz 2014’te “Koruyucu Hat Operasyonu” adı altında başlatılan ve 51 gün süren saldırılarında 551’i çocuk 2158 Filistinli ölmüş, 11 binden fazla kişi de yaralanmıştı.

FİLİSTİNLİ  GRUPLAR  İSRAİL’İN GÜNEYİNE 90 ROKET ATILDI, 4 İSRAİLLİ YARALI

Filisitnli grupların ise yanıt olarak İsrail’in güneyine 90 füze attığı ve bunun sonucunda Sderot’ta 4 İsraillinin yaralandığı açıklandı.

İsrail’de 140’tan fazla  siren duyulduğu belirtilirken atılan roketlerin 16’sının Demir Kubbe adlı hava savunma sistemince engellendiği belirtildi.

CUMA GÜNÜ VURULAN BİR FİLİSTİNLİ DAHA ÖLDÜ

Cuma günü binlerce Filistinli Gazze sınırında “Büyük Dönüş Yürüyüşü” kapsamında toplanmış, İsrail askerlerinin açtığı ateş sonucu 15 yaşındaki Filistinli çocuk Osman Rami Hillis ölmüştü.

Gazze Sağlık Bakanlığı dün eylem sırasında vurulan 20 yaşındaki bir Filistinlinin bugün hayatını kaybettiğini duyurdu.

Protestoların başladığı 30 Mart’tan bu yana tamamına yakını silahsız 130’dan fazla Filistinli İsrail askerlerinin açtığı ateşte öldürüldü.

FİLİSTİN

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.