Erdoğan’ın Saltanatı İçin “Kansafra’da Birkaç” 5 Asker Öldü

0 319
image_pdf

Suriye ordusu, İdlib’de Rusya’nın desteğiyle Halep-Şam otobanında (M5) denetimi sağladıktan sonra İdlib’in güneyinden geçen Halep-Lazkiye (M4) karayoluna yöneldi. Birçok bölgeyi işgalci TSK komutasındaki Nusra cephesi çetelerinden temizledi. Rus savaş uçaklarının işgalci TSK’ya ait Kansafra’daki gözlem noktasını vurduğu bildirildi ve 5 işgalci TSK mensubunun öldüğü duyuruldu.

  • LAVROV: KİMSE VURMAYACAĞIZ DİYE SÖZ VERMEDİ

Lavrov, “Rusya ve Türkiye liderleri arasında varılan anlaşmalarda kimse, teröristlerin harekete geçmesi durumunda karşı saldırı yapılmayacağı konusunda söz vermedi. Bu nedenle burada beklenmedik bir şey yok. Sahada görev yapan Türk askerlerinin de bunu pekâlâ gördüğünden ve anladığından eminim” dedi.

Lavrov, konuşmasının devamında çetelerin “Türkiye’nin gözlem noktalarının bulunduğu bölgelerden Suriye ve kendilerine saldırdığını da kaydederek, “Teröristleri haklı çıkarmaya yönelik her türlü girişimle kesinlikle mücadele edeceğiz” dedi.

  • RUSYA’DAN GÖRÜNTÜLÜ MESAJ

Bu arada Russia Todays, işgalci Türk ordusunun İdlib’e askeri sevkıyat yaptığı sırada Rus keşif uçakları tarafından havadan çekilen görüntülerini yayınladı.

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.